Tieniaca technika

Horizontálne žalúzie
Celotieniace ISSO retiazkové žalúzie sú moderné a najpredávanejšie typy žalúzií v súčasnosti, ktoré spĺňajú tie najnáročnejšie požiadavky zákazníka v oblasti tieniacej  techniky. Svojou estetickou úpravou a jednoduchou ovládateľnosťou sú obľúbeným doplnkom kancelárií, škôl, nemocníc, bytov a rodinných domov.
 
   Jednoduché ovládanie guľôčkovou retiazkou zabezpečuje vyťahovanie, sťahovanie a naklápanie lamiel žalúzie. Montujú sa na plastové okná ako aj na novšie drevené okná a euro okná.
 
   Ponúkame širokú paletu farebných odtieňov nosných rámov (farebné i drevo imitačné), 25 mm lamiel (49 farieb a 15 drevo imitácií), lamiel 16 mm (7 farieb). Zaručene nájdete u nás to, čo pre svoje okná hľadáte a potrebujete. Taktiež vám ponúkame medzisklenné žalúzie alebo rôzne rozmerovo atypické  žalúzie.
 
Vertikálne žalúzie
Vertikálne žalúzie sú vhodné do reprezentačných priestorov, bánk, firiem, kancelárií, hál ale nájdu svoje miesto aj v domácnostiach a pod. Spĺňajú najvyššie estetické kritériá funkčnosti a kvality aj najnáročnejšieho zákazníka.
 
   Existujú v pestrej farebnej škále. Ovládanie je veľmi jednoduché a to pomocou šnúry a retiazky. Vertikálne žalúzie sa skladajú z nosného profilu v bielej farbe, zvislých polyesterových lamiel zavesených na horných jazdcoch pomocou držiakov z plastu v stálofarebnom, nezrážanlivom a navyše antistatickom prevedení.
 
   Ponúkame vám širokú škálu farebných odieňov a rôzne druhy látok. Žalúzie môžu byť umiestnené na rôzne atypické šikmé plochy. Údržba žalúzií je jednoduchá.
 
Rímske roletky
Rímske roletky sú veľmi elegantné a vhodné riešenie do domov, bytov, ale i do kaviarni a reštaurácii, kde dodajú interiéru príjemnú atmosféru. Štýlové a dekoratívne rímske roletky sú ďalším doplnkom k oknám, ktoré tvoria novinku v nami ponúkanom sortimente. Ich vyťahovaním od spodnej hrany sa vytvárajú pravidelné záhyby, ktoré esteticky ešte väčšmi interiér zútulňujú. Rímsku roletku ovládame retiazkou, ktorá je umiestnená na jej boku, a ktorá umožňuje zastavenie v akejkoľvek polohe a regulovať tak mieru zatemnenia v interiéri.
 
Sieťky proti hmyzu - okenné
Siete proti hmyzu sú vyrábané z hliníkového extrudovaného profilu a sú určené pre montáž na plastové okná. Hlavný rozdiel oproti valcovaným sieťam je, že extrudované profily sú liate - profil je ťahaný cez formu.
 
   V ponuke máme tri odtiene štandatných farieb biela (408), hnedá (456), elox (6003) a 6 odtieňov v imitácií dreva zlatý dub (2178), čerešňa (3152), orech (2179), balsamico (3214), írsky dub (3211) a borovica (1192).
 
   Vyznačujú sa tým že pri montáži sa nezasahuje do okna, ani nie je potrebné vŕtanie do plastu okna. Sieť sa jednoducho za pomoci plastových uší uchytí háčikmi o tesniace gumičky okna. Keďže má každý typ okna inú hrúbku rámu máme v ponuke 6 typov háčikov vo veľkostiach 0, 12, 17, 20, 25, 30 mm, ktoré sú farebne prispôsobené odtieňom profilu siete.
 
Sieťky proti hmyzu - dverove
< Dverové sieťky sú určené pre montáž na dvere. Hlavný rozdiel oproti valcovanému profilu je, že extrudované profily sú liate - profil je ťahaný cez formu. Farba rámu je dostupná v týchto vyhotoveniach: biela, hnedá, zlatý dub a čerešna.
 
   Podľa želania zákazníka sa na sieťové dvere montuje predel. Ten je vyriešený už ako obojstranné madlo a ďalšia dodatočná montáž madla už teda nie je potrebná, ako v prípade staršieho valcovaného dverového profilu 50 x 20.
 
   Podobne je tu možnosť výberu z dvoch typov pántov:
     • klasické pánty (biele, hnedé, RAL 8003)
     • samozatváracie pánty (biele, hnedé, RAL 8003)
 
 
Rolovacie dverové a okenné siete
Rolovacie siete proti hmyzu boli zaradené do výroby roku 2009, aby bolo vyhovené požiadavkám všetkých odberateľov a zákazníkov. Rolovacie siete sú z kvalitného, UV stabilného PVC materiálu. Sieť je odolná voči poveternostným podmienkam.
 
   V prípade tejto siete je potrebný zásah do plastu uchytením bubna rolovacej siete a vodiacich koľajníc. Základom rolovacej siete je bubon s navinutou sieťovinou. V bubne sa pri kompletizácií siete napne pružinka, ktorá zabezpečuje, že pri uvoľnení úchytného háku sa sieť naspäť navinie do bubnu.
 
   Tieto siete môžu byť doplnené o pneumatickú brzby aby sa zabránilo nekontrolovanému návinu siete na bubon pri nechcenom uvoľnení alebo upustení záchytného háku.
 
Vonkajsie plastové rolety
<Vonkajšie plastové rolety chránia Vaše okná pred znečistením, slúžia ako tepelná i ako proti hluková izolácia a znižujú náklady na vykurovanie. Skladajú sa z hliníkových nosných prvkov, ovládacích prvkov, plastových lamiel a vodiacich líšt odolných voči poveternostným vplyvom a UV žiareniu.
 
   Nosné prvky – slúžia na prichytenie roliet k oknu. Ovládacie prvky - (šnúrka a automat) slúžia na vyťahovanie a sťahovanie rolety do potrebnej výšky.